EPCOS (TDK) B82791H2351N1
B82791H2351N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82791H2351N1
Brief Description
RING CORE DBL CHOKE 22MH 0.35A
Datasheet Download
B82791H2351N1.pdf
Availability of B82791H2351N1
QUANTITY
B82791H2351N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82791H2351N1
Internal Part NumberEIS-B82791H2351N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance22mH
Current350mA
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Height (Max)0.693" (17.60mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82791H2351N1
Related LinksB82791, B82791H2351N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82791H2351N1 Details Description
Related parts for B82791H2351N1
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 S STEEL 15MM datasheet.pdf
CAP ALUM 50000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 20AWG .156 TIN datasheet.pdf
IGBT 600V 140A 454W TO-247AC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 600A 3TOWER datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 300MA 890 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf