EPCOS (TDK) B84111A0000B060
B84111A0000B060 picture photo
Mfg. Part Number
B84111A0000B060
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
FILTER 2-LINE 250V 6A PANEL
Datasheet Download
B84111A0000B060.pdf
Availability of B84111A0000B060
QUANTITY
B84111A0000B060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B84111A0000B060
Internal Part NumberEIS-B84111A0000B060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesB84111A
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC250V
Voltage - Rated AC250V
Current6A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
ApplicationsMedical
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B84111A0000B060
Related LinksB84111A, B84111A0000B060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B84111A0000B060 Details Description
Related parts for B84111A0000B060
FIXED IND 27UH 960MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 132KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
UM4824 UNIVERSAL MAT, 5 METER datasheet.pdf
INTERBUS OPC SERVER datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT PIN datasheet.pdf