Bel Fuse Inc. BACC45FS18-8S9
BACC45FS18-8S9 picture photo
Mfg. Part Number
BACC45FS18-8S9
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 S TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC45FS18-8S9.pdf
Availability of BACC45FS18-8S9
QUANTITY
BACC45FS18-8S9 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC45FS18-8S9
Internal Part NumberEIS-BACC45FS18-8S9
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC45FS18-8S9
Related LinksBACC45F, BACC45FS18-8S9 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC45FS18-8S9 Details Description
Related parts for BACC45FS18-8S9
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES 115K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf