Bel Fuse Inc. BACC63BN20-16SNH
BACC63BN20-16SNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BN20-16SNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BN20-16SNH.pdf
Availability of BACC63BN20-16SNH
QUANTITY
BACC63BN20-16SNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BN20-16SNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BN20-16SNH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BN20-16SNH
Related LinksBACC63BN, BACC63BN20-16SNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BN20-16SNH Details Description
Related parts for BACC63BN20-16SNH
MOSFET N-CH 600V 26A TO-247 datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 380MA 1.51 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK BST PROG 0.8A 20BUMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 21MHZ BNC datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf