Bel Fuse Inc. BACC63BP10H20P6H
BACC63BP10H20P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP10H20P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG AN LC
Datasheet Download
BACC63BP10H20P6H.pdf
Availability of BACC63BP10H20P6H
QUANTITY
BACC63BP10H20P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP10H20P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP10H20P6H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP10H20P6H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP10H20P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP10H20P6H Details Description
Related parts for BACC63BP10H20P6H
VARISTOR 184V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 7.5KV PHOTO FET 6-DIP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 316 I/O 484FGGBGA datasheet.pdf
RES 4.30K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP XB-D AMBER datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 17.53MM datasheet.pdf