Bel Fuse Inc. BACC63BP16C24P8
BACC63BP16C24P8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP16C24P8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 P TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC63BP16C24P8.pdf
Availability of BACC63BP16C24P8
QUANTITY
BACC63BP16C24P8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP16C24P8
Internal Part NumberEIS-BACC63BP16C24P8
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP16C24P8
Related LinksBACC63B, BACC63BP16C24P8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP16C24P8 Details Description
Related parts for BACC63BP16C24P8
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 17.7A 2.4 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN RECPT 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V NP0 1206 datasheet.pdf