Bel Fuse Inc. BACC63BP16D24PNH
BACC63BP16D24PNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP16D24PNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 P PLUG SS LC
Datasheet Download
BACC63BP16D24PNH.pdf
Availability of BACC63BP16D24PNH
QUANTITY
BACC63BP16D24PNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP16D24PNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BP16D24PNH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP16D24PNH
Related LinksBACC63BP, BACC63BP16D24PNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP16D24PNH Details Description
Related parts for BACC63BP16D24PNH
CONN HEADER RT/A .100 12POS 30AU datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.576 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf