Bel Fuse Inc. BACC63BP18D31P8
BACC63BP18D31P8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP18D31P8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 31C 31#20 P PLUG SS WC
Datasheet Download
BACC63BP18D31P8.pdf
Availability of BACC63BP18D31P8
QUANTITY
BACC63BP18D31P8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP18D31P8
Internal Part NumberEIS-BACC63BP18D31P8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP18D31P8
Related LinksBACC63B, BACC63BP18D31P8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP18D31P8 Details Description
Related parts for BACC63BP18D31P8
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 50KSPS 8CH 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SENSOR 8CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf