Bel Fuse Inc. BACC63BP18H11SNH
BACC63BP18H11SNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP18H11SNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 11C 10#16 1#2 S PLUG AN
Datasheet Download
BACC63BP18H11SNH.pdf
Availability of BACC63BP18H11SNH
QUANTITY
BACC63BP18H11SNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP18H11SNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BP18H11SNH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP18H11SNH
Related LinksBACC63BP, BACC63BP18H11SNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP18H11SNH Details Description
Related parts for BACC63BP18H11SNH
RES SMD 316 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
HEADER 28POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN MALE TERM 1.25MM 26-28AWG datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 470 OHM .4W .25% RADIAL datasheet.pdf