Bel Fuse Inc. BACC63BP20H41SNH
BACC63BP20H41SNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP20H41SNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 41C 41#20 S PLUG AN LC
Datasheet Download
BACC63BP20H41SNH.pdf
Availability of BACC63BP20H41SNH
QUANTITY
BACC63BP20H41SNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP20H41SNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BP20H41SNH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP20H41SNH
Related LinksBACC63BP, BACC63BP20H41SNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP20H41SNH Details Description
Related parts for BACC63BP20H41SNH
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
SPEAKER 20# MNTS SCREW ADJ BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 148.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED 3500K 80CRI LM561B datasheet.pdf
FAN 200VAC 119X25MM WR datasheet.pdf