Bel Fuse Inc. BACC63BV16B24P6H
BACC63BV16B24P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV16B24P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 P RECP SS LC
Datasheet Download
BACC63BV16B24P6H.pdf
Availability of BACC63BV16B24P6H
QUANTITY
BACC63BV16B24P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV16B24P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV16B24P6H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV16B24P6H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV16B24P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV16B24P6H Details Description
Related parts for BACC63BV16B24P6H
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
CABLE 17POS SKT-WIRE .5M PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOOK-UP 12AWG GRN/YEL 2000' datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 6POS datasheet.pdf