Bel Fuse Inc. BACC63BV16H10SNH
BACC63BV16H10SNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV16H10SNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S RECP AN LC
Datasheet Download
BACC63BV16H10SNH.pdf
Availability of BACC63BV16H10SNH
QUANTITY
BACC63BV16H10SNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV16H10SNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BV16H10SNH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV16H10SNH
Related LinksBACC63BV, BACC63BV16H10SNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV16H10SNH Details Description
Related parts for BACC63BV16H10SNH
IC SUPERVISOR W/RESET SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf