Bel Fuse Inc. BACC63BV18H11S9H
BACC63BV18H11S9H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV18H11S9H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 11C 10#16 1#2 S RECP AN
Datasheet Download
BACC63BV18H11S9H.pdf
Availability of BACC63BV18H11S9H
QUANTITY
BACC63BV18H11S9H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV18H11S9H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV18H11S9H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV18H11S9H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV18H11S9H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV18H11S9H Details Description
Related parts for BACC63BV18H11S9H
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #10 NYLON datasheet.pdf
IC RTC TEMP REC SER 16-DIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .08W STER 14TSSOP datasheet.pdf
IC TRANSMITTER ASK/FSK 16-TSSOP datasheet.pdf
IC PSOC 16K FLASH 1K 28-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 16POS datasheet.pdf
ANT OMNIDIR WIDE 6DBI RP SMA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf