Bel Fuse Inc. BACC63BV20F39S10H
BACC63BV20F39S10H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV20F39S10H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
BACC63BV20F39S10H.pdf
Availability of BACC63BV20F39S10H
QUANTITY
BACC63BV20F39S10H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV20F39S10H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV20F39S10H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV20F39S10H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV20F39S10H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV20F39S10H Details Description
Related parts for BACC63BV20F39S10H
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
SNSW 6A+BK SLDR TLSPBFACTONLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf