Bel Fuse Inc. BACC63BV20H16PN
BACC63BV20H16PN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV20H16PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 P RECP AN WC
Datasheet Download
BACC63BV20H16PN.pdf
Availability of BACC63BV20H16PN
QUANTITY
BACC63BV20H16PN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV20H16PN
Internal Part NumberEIS-BACC63BV20H16PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV20H16PN
Related LinksBACC63B, BACC63BV20H16PN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV20H16PN Details Description
Related parts for BACC63BV20H16PN
FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL KEY SWITCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf