Bel Fuse Inc. BACC63BV20H16PN
BACC63BV20H16PN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV20H16PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 P RECP AN WC
Datasheet Download
BACC63BV20H16PN.pdf
Availability of BACC63BV20H16PN
QUANTITY
BACC63BV20H16PN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV20H16PN
Internal Part NumberEIS-BACC63BV20H16PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV20H16PN
Related LinksBACC63B, BACC63BV20H16PN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV20H16PN Details Description
Related parts for BACC63BV20H16PN
TRANSFORMER 600CT:8 4.5MADC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 300MA 4V datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC SECONDARY SIDE CTRLR 16SSOP datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS 5.08MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/4" BK 1K' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf