Bel Fuse Inc. BACC63BV22B12SN
BACC63BV22B12SN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV22B12SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#12 S RECP SS WC
Datasheet Download
BACC63BV22B12SN.pdf
Availability of BACC63BV22B12SN
QUANTITY
BACC63BV22B12SN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV22B12SN
Internal Part NumberEIS-BACC63BV22B12SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV22B12SN
Related LinksBACC63B, BACC63BV22B12SN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV22B12SN Details Description
Related parts for BACC63BV22B12SN
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 10US CMOS 24-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 150 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.2A AXIAL datasheet.pdf