Bel Fuse Inc. BACC63BV24H57P6H
BACC63BV24H57P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV24H57P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 57C 2#12 55#20 P RECP AN
Datasheet Download
BACC63BV24H57P6H.pdf
Availability of BACC63BV24H57P6H
QUANTITY
BACC63BV24H57P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV24H57P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV24H57P6H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV24H57P6H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV24H57P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV24H57P6H Details Description
Related parts for BACC63BV24H57P6H
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LEAD TEST ALLIGCLP-BANAPLG RD/BK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 50POS R/A datasheet.pdf
SLDSW 6A 1.0M WIRE NONE datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 CLR 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf