Bel Fuse Inc. BACC63CB14-4P9H
BACC63CB14-4P9H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB14-4P9H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 4C 4#12 P BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC63CB14-4P9H.pdf
Availability of BACC63CB14-4P9H
QUANTITY
BACC63CB14-4P9H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB14-4P9H
Internal Part NumberEIS-BACC63CB14-4P9H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB14-4P9H
Related LinksBACC63C, BACC63CB14-4P9H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB14-4P9H Details Description
Related parts for BACC63CB14-4P9H
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.768 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf