Bel Fuse Inc. BACC63CB18A8SN
BACC63CB18A8SN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB18A8SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 S BY PLUG AN WC
Datasheet Download
BACC63CB18A8SN.pdf
Availability of BACC63CB18A8SN
QUANTITY
BACC63CB18A8SN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB18A8SN
Internal Part NumberEIS-BACC63CB18A8SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB18A8SN
Related LinksBACC63C, BACC63CB18A8SN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB18A8SN Details Description
Related parts for BACC63CB18A8SN
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN SPRING 17POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE FST/A TELE-GARD 150A 170VDC datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf