Bel Fuse Inc. BACC63CB20A25P9
BACC63CB20A25P9 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB20A25P9
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 P BY PLUG
Datasheet Download
BACC63CB20A25P9.pdf
Availability of BACC63CB20A25P9
QUANTITY
BACC63CB20A25P9 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB20A25P9
Internal Part NumberEIS-BACC63CB20A25P9
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB20A25P9
Related LinksBACC63C, BACC63CB20A25P9 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB20A25P9 Details Description
Related parts for BACC63CB20A25P9
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 139A SP4 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 250V datasheet.pdf
RES SMD 640 OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO PROG 0.3A DL datasheet.pdf