Bel Fuse Inc. BACC63CB20A25S9H
BACC63CB20A25S9H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB20A25S9H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 S BY PLUG
Datasheet Download
BACC63CB20A25S9H.pdf
Availability of BACC63CB20A25S9H
QUANTITY
BACC63CB20A25S9H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB20A25S9H
Internal Part NumberEIS-BACC63CB20A25S9H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB20A25S9H
Related LinksBACC63CB, BACC63CB20A25S9H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB20A25S9H Details Description
Related parts for BACC63CB20A25S9H
CONN HEADR 12POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 150mA Backlight 24-VQFN (5x4) datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf