Bel Fuse Inc. BACC63CC10-20P8
BACC63CC10-20P8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CC10-20P8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY RECP WC
Datasheet Download
BACC63CC10-20P8.pdf
Availability of BACC63CC10-20P8
QUANTITY
BACC63CC10-20P8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CC10-20P8
Internal Part NumberEIS-BACC63CC10-20P8
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CC10-20P8
Related LinksBACC63C, BACC63CC10-20P8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CC10-20P8 Details Description
Related parts for BACC63CC10-20P8
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 10NS 80QFP datasheet.pdf
WB PLNGR SIDXIT 1.0M CABLE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 600MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 100A 900V 00/80 AR datasheet.pdf