Bel Fuse Inc. BACC63CC20-28P8
BACC63CC20-28P8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CC20-28P8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 P BY RECP
Datasheet Download
BACC63CC20-28P8.pdf
Availability of BACC63CC20-28P8
QUANTITY
BACC63CC20-28P8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CC20-28P8
Internal Part NumberEIS-BACC63CC20-28P8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CC20-28P8
Related LinksBACC63C, BACC63CC20-28P8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CC20-28P8 Details Description
Related parts for BACC63CC20-28P8
2,8MM FLA-STE-GEH3P datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 16 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL NK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
MEM CARD MICROSD 8GB CLASS10 MLC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 11.8W datasheet.pdf