Amphenol Aerospace Operations BACC63CD12S-3P
BACC63CD12S-3P picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD12S-3P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 2C 2#16S PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD12S-3P.pdf
Availability of BACC63CD12S-3P
QUANTITY
BACC63CD12S-3P Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD12S-3P
Internal Part NumberEIS-BACC63CD12S-3P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD12S-3P
Related LinksBACC63C, BACC63CD12S-3P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD12S-3P Details Description
Related parts for BACC63CD12S-3P
TERM SOLDER TURRET .328" .109"L datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 WW datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8SMD datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 9BIT ECL 32QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf