Amphenol Aerospace Operations BACC63CD12SA3SWH
BACC63CD12SA3SWH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD12SA3SWH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 2C 2#16S PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD12SA3SWH.pdf
Availability of BACC63CD12SA3SWH
QUANTITY
BACC63CD12SA3SWH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD12SA3SWH
Internal Part NumberEIS-BACC63CD12SA3SWH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD12SA3SWH
Related LinksBACC63CD, BACC63CD12SA3SWH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD12SA3SWH Details Description
Related parts for BACC63CD12SA3SWH
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 750W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 15MM datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 300MM 1MM B datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 3X1 R/G/R DIFF datasheet.pdf