Amphenol Aerospace Operations BACC63CD20A4P
BACC63CD20A4P picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD20A4P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 4C 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD20A4P.pdf
Availability of BACC63CD20A4P
QUANTITY
BACC63CD20A4P Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD20A4P
Internal Part NumberEIS-BACC63CD20A4P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD20A4P
Related LinksBACC63, BACC63CD20A4P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD20A4P Details Description
Related parts for BACC63CD20A4P
PIN RCPT .015/.020 DIA 0553-1 SR datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 7A 20 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
CONN HEADER 22DUAL POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X128 WH TRANSFL datasheet.pdf
2MM FB,ASY,010,PWR,REC,TAILORG datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 250V U2J 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6 OHM datasheet.pdf