Amphenol Aerospace Operations BACC63CD20A4PW
BACC63CD20A4PW picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD20A4PW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 4C 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD20A4PW.pdf
Availability of BACC63CD20A4PW
QUANTITY
BACC63CD20A4PW Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD20A4PW
Internal Part NumberEIS-BACC63CD20A4PW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD20A4PW
Related LinksBACC63C, BACC63CD20A4PW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD20A4PW Details Description
Related parts for BACC63CD20A4PW
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS SMD 0.5MM datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 200MA 650 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
DVI_D - P&D DIGITAL CABLE ASSY datasheet.pdf
RES 200 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf