Amphenol Aerospace Operations BACC63CD24-10S
BACC63CD24-10S picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD24-10S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 7C 7#8 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD24-10S.pdf
Availability of BACC63CD24-10S
QUANTITY
BACC63CD24-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD24-10S
Internal Part NumberEIS-BACC63CD24-10S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD24-10S
Related LinksBACC63C, BACC63CD24-10S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD24-10S Details Description
Related parts for BACC63CD24-10S
RELAY SSR 25A@440VAC ZERO CROSS datasheet.pdf
RES SMD 76.8OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TRANS RF NPN 10V 1GHZ SSM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HDM SMPR165F210OV K datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf