Amphenol Aerospace Operations BACC63CD24-22SX
BACC63CD24-22SX picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD24-22SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 4C 4#8 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD24-22SX.pdf
Availability of BACC63CD24-22SX
QUANTITY
BACC63CD24-22SX Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD24-22SX
Internal Part NumberEIS-BACC63CD24-22SX
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD24-22SX
Related LinksBACC63C, BACC63CD24-22SX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD24-22SX Details Description
Related parts for BACC63CD24-22SX
PROPORT AC PLUG 9POS DSUB datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 12P OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
KIT INSERTION TERM AMP-BBL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 65POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS POTTING W/PINS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf