Amphenol Aerospace Operations BACC63CE12S-3PYH
BACC63CE12S-3PYH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE12S-3PYH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE12S-3PYH.pdf
Availability of BACC63CE12S-3PYH
QUANTITY
BACC63CE12S-3PYH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE12S-3PYH
Internal Part NumberEIS-BACC63CE12S-3PYH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE12S-3PYH
Related LinksBACC63CE, BACC63CE12S-3PYH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE12S-3PYH Details Description
Related parts for BACC63CE12S-3PYH
FUSE BOARD MOUNT 4A 125VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE RRO 8SO datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE RUBBER SPLICING 2" X 30' datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
IGBT MOD 6PAC 1200V 100A NF SER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
POT 100K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 85W datasheet.pdf