Amphenol Aerospace Operations BACC63CE14SA5S
BACC63CE14SA5S picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE14SA5S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 5C 5#16S PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE14SA5S.pdf
Availability of BACC63CE14SA5S
QUANTITY
BACC63CE14SA5S Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE14SA5S
Internal Part NumberEIS-BACC63CE14SA5S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE14SA5S
Related LinksBACC63C, BACC63CE14SA5S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE14SA5S Details Description
Related parts for BACC63CE14SA5S
IC DAC V-OUT W/REF 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 8.192V TO92-3 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS W/RAMP&TAB SL-156 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ICM 2X8 10GBE INSERTION TOOL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 68M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V/2.8V 0.3A 8XDFN datasheet.pdf