Amphenol Aerospace Operations BACC63CE22A22SY
BACC63CE22A22SY picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE22A22SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 4C 4#8 PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE22A22SY.pdf
Availability of BACC63CE22A22SY
QUANTITY
BACC63CE22A22SY Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE22A22SY
Internal Part NumberEIS-BACC63CE22A22SY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE22A22SY
Related LinksBACC63C, BACC63CE22A22SY Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE22A22SY Details Description
Related parts for BACC63CE22A22SY
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 28-SSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ 6SON datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 8.2K OHM 12SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FACE PLATE datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf