Amphenol Aerospace Operations BACC63CE24-10SZH
BACC63CE24-10SZH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE24-10SZH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 7C 7#8 PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE24-10SZH.pdf
Availability of BACC63CE24-10SZH
QUANTITY
BACC63CE24-10SZH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE24-10SZH
Internal Part NumberEIS-BACC63CE24-10SZH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE24-10SZH
Related LinksBACC63CE, BACC63CE24-10SZH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE24-10SZH Details Description
Related parts for BACC63CE24-10SZH
RELAY SSR ZERO-X 24VDC SIP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 2A 440 MOHM TH datasheet.pdf
FACEPLATE T130 DOUBLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 32POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf