Amphenol Aerospace Operations BACC63CE32-17PH
BACC63CE32-17PH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE32-17PH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 4C 4#4 PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE32-17PH.pdf
Availability of BACC63CE32-17PH
QUANTITY
BACC63CE32-17PH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE32-17PH
Internal Part NumberEIS-BACC63CE32-17PH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE32-17PH
Related LinksBACC63C, BACC63CE32-17PH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE32-17PH Details Description
Related parts for BACC63CE32-17PH
CONN TERM BLK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .256 SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL 2X1 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 200VAC 3A 24VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf