Amphenol Aerospace Operations BACC63CT25D20PNH
BACC63CT25D20PNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CT25D20PNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
BACC 30C 10#20 13#16 4#12(COAX
Datasheet Download
BACC63CT25D20PNH.pdf
Availability of BACC63CT25D20PNH
QUANTITY
BACC63CT25D20PNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CT25D20PNH
Internal Part NumberEIS-BACC63CT25D20PNH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CT25D20PNH
Related LinksBACC63CT, BACC63CT25D20PNH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CT25D20PNH Details Description
Related parts for BACC63CT25D20PNH
GDT 500V 20KA datasheet.pdf
KIT REF DESIGN AT83C22OK/23OK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 54VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V LGA datasheet.pdf