Amphenol Aerospace Operations BACC63CU15-35SCH
BACC63CU15-35SCH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CU15-35SCH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
BACC 37C 37#22D SKT RECP NI
Datasheet Download
BACC63CU15-35SCH.pdf
Availability of BACC63CU15-35SCH
QUANTITY
BACC63CU15-35SCH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CU15-35SCH
Internal Part NumberEIS-BACC63CU15-35SCH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CU15-35SCH
Related LinksBACC63CU, BACC63CU15-35SCH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CU15-35SCH Details Description
Related parts for BACC63CU15-35SCH
CONN SOCKET 20PIN GOLD W/KEY datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2MM 24POS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
SPLICE TRAY ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 90.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf