Amphenol Aerospace Operations BACC63DC25-11SNH
BACC63DC25-11SNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63DC25-11SNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
BACC 11C 2#20 9#10 SKT REC SS
Datasheet Download
BACC63DC25-11SNH.pdf
Availability of BACC63DC25-11SNH
QUANTITY
BACC63DC25-11SNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63DC25-11SNH
Internal Part NumberEIS-BACC63DC25-11SNH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63DC25-11SNH
Related LinksBACC63DC, BACC63DC25-11SNH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63DC25-11SNH Details Description
Related parts for BACC63DC25-11SNH
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.4W STER D 16LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf