ST BAS70-06FILM
BAS70-06FILM picture photo
Mfg. Part Number
BAS70-06FILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3
Datasheet Download
BAS70-06FILM.pdf
Availability of BAS70-06FILM
QUANTITY
BAS70-06FILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAS70-06FILM
Internal Part NumberEIS-BAS70-06FILM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsBAS70 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Anode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)70mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 15mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 70V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAS70-06FILM
Related LinksBAS70-, BAS70-06FILM Datasheet, ST Distributor
BAS70-06FILM Details Description
Related parts for BAS70-06FILM
IC 24-BIT DELTA-SIGMA A/D 18SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING LOADED PIN .197 GOLD datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV 6DSBGA datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC AFE CAPACTIVE SENSOR 8-SOIC datasheet.pdf
GOLDCAREPLAN-GROUP4-4YR datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
LED MOD 3000LM WHITE 3500K FLAT datasheet.pdf
CBL ASSY CONT IMPED 30 AWG 3' datasheet.pdf