ST BAT30CFILM
BAT30CFILM picture photo
Mfg. Part Number
BAT30CFILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3
Datasheet Download
BAT30CFILM.pdf
Availability of BAT30CFILM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BAT30CFILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAT30CFILM
Internal Part NumberEIS-BAT30CFILM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530mV @ 300mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAT30CFILM
Related LinksBAT30, BAT30CFILM Datasheet, ST Distributor
BAT30CFILM Details Description
Related parts for BAT30CFILM
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
KURLY-LOK BL/HOLE 3/8" 1 1/2"H datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 10SRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf