ST BAT30KFILM
BAT30KFILM picture photo
Mfg. Part Number
BAT30KFILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523
Datasheet Download
BAT30KFILM.pdf
Availability of BAT30KFILM
QUANTITY
BAT30KFILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAT30KFILM
Internal Part NumberEIS-BAT30KFILM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsBAT30 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io)300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530mV @ 300mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 30V
Capacitance @ Vr, F22pF @ 0V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSOD-523
Operating Temperature - Junction150°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAT30KFILM
Related LinksBAT30, BAT30KFILM Datasheet, ST Distributor
BAT30KFILM Details Description
Related parts for BAT30KFILM
RES SMD 412 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 DUAL 20-SSOP datasheet.pdf
TEST POINT PC LOW PRO W/OUT BASE datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 492MA 482 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.53A 220 MOHM datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 350MA 3.25 OHM datasheet.pdf