ST BAT30SWFILM
BAT30SWFILM picture photo
Mfg. Part Number
BAT30SWFILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323
Datasheet Download
BAT30SWFILM.pdf
Availability of BAT30SWFILM
QUANTITY
BAT30SWFILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAT30SWFILM
Internal Part NumberEIS-BAT30SWFILM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsBAT30 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Series Connection
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530mV @ 300mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAT30SWFILM
Related LinksBAT30, BAT30SWFILM Datasheet, ST Distributor
BAT30SWFILM Details Description
Related parts for BAT30SWFILM
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO3-2 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 1BAR ABSO 3.3V SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD323 datasheet.pdf