TXC CORPORATION BB-125.000MBE-T
BB-125.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
BB-125.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
BB-125.000MBE-T.pdf
Availability of BB-125.000MBE-T
QUANTITY
BB-125.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BB-125.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-BB-125.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDifferential Output Oscillator
Featured ProductDifferential Output Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB-125.000MBE-T
Related LinksBB-125., BB-125.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BB-125.000MBE-T Details Description
Related parts for BB-125.000MBE-T
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TERMINALJ-PIN FOR.042DIA 1000PCS datasheet.pdf
IC CK505 VREG RES 56-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7S 1210 datasheet.pdf