Vishay/Beyschlag BB000050VZ10136AL1
BB000050VZ10136AL1 picture photo
Mfg. Part Number
BB000050VZ10136AL1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 7.5KV
Datasheet Download
BB000050VZ10136AL1.pdf
Availability of BB000050VZ10136AL1
QUANTITY
BB000050VZ10136AL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BB000050VZ10136AL1
Internal Part NumberEIS-BB000050VZ10136AL1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated7500V (7.5kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB000050VZ10136AL1
Related LinksBB000050V, BB000050VZ10136AL1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BB000050VZ10136AL1 Details Description
Related parts for BB000050VZ10136AL1
CONN DIN HEADER 32POS DUAL R/A datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 436 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 400V 0.3A SOT-23 datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf