Vishay/Beyschlag BB000057BJ25036AC2
BB000057BJ25036AC2 picture photo
Mfg. Part Number
BB000057BJ25036AC2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 25PF 15KV
Datasheet Download
BB000057BJ25036AC2.pdf
Availability of BB000057BJ25036AC2
QUANTITY
BB000057BJ25036AC2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BB000057BJ25036AC2
Internal Part NumberEIS-BB000057BJ25036AC2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance25pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB000057BJ25036AC2
Related LinksBB000057B, BB000057BJ25036AC2 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BB000057BJ25036AC2 Details Description
Related parts for BB000057BJ25036AC2
Connector Receptacle 1 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT HR 11POS 2.5MM WHITE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONNECTOR - RACK & PANEL datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS datasheet.pdf
1.44" EPD AURORA MB RT datasheet.pdf
CONN RCPT 1.2MM 2POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf