Vishay/Beyschlag BB000057BJ50136AQ1
BB000057BJ50136AQ1 picture photo
Mfg. Part Number
BB000057BJ50136AQ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 500PF 15KV
Datasheet Download
BB000057BJ50136AQ1.pdf
Availability of BB000057BJ50136AQ1
QUANTITY
BB000057BJ50136AQ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BB000057BJ50136AQ1
Internal Part NumberEIS-BB000057BJ50136AQ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB000057BJ50136AQ1
Related LinksBB000057B, BB000057BJ50136AQ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BB000057BJ50136AQ1 Details Description
Related parts for BB000057BJ50136AQ1
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 550MA 1.49 OHM TH datasheet.pdf