NKK Switches BB15AH-HA
BB15AH-HA picture photo
Mfg. Part Number
BB15AH-HA
Brief Description
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Datasheet Download
BB15AH-HA.pdf
Availability of BB15AH-HA
QUANTITY
BB15AH-HA Order Process
Ship out your order
Specifications of BB15AH-HA
Internal Part NumberEIS-BB15AH-HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSwitch Basics
3D CAD Models
RoHS InformationSeries, Cert of Compliance
3D ModelBB15AH-HA
Actuator TypeRound, Button
Color - Actuator/CapBlack
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB15AH-HA
Related LinksBB15, BB15AH-HA Datasheet, NKK Switches Distributor
BB15AH-HA Details Description
Related parts for BB15AH-HA
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 105MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC RESET GEN 2.63V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
IC DIFF LINE RCVR QUAD LP 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMA datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf