Laird Technologies IAS BB4505CN
BB4505CN picture photo
Mfg. Part Number
BB4505CN
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT WHIP MC CC 450-470MHZ
Datasheet Download
BB4505CN.pdf
Availability of BB4505CN
QUANTITY
BB4505CN Order Process
Ship out your order
Specifications of BB4505CN
Internal Part NumberEIS-BB4505CN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)450MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain5dB
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, NMO
Ingress Protection-
Mounting TypeBase Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB4505CN
Related LinksBB45, BB4505CN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
BB4505CN Details Description
Related parts for BB4505CN
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CRIMP HAND TOOL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 3/32-48" GREEN datasheet.pdf
TL4019-3, 110VAC, PTR, 2NC+1NO+1 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
LED ARRAY 4000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W datasheet.pdf