Amphenol Aerospace Operations BC-538756-013
BC-538756-013 picture photo
Mfg. Part Number
BC-538756-013
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
BACC 0 13 SHL N SS
Datasheet Download
BC-538756-013.pdf
Availability of BC-538756-013
QUANTITY
BC-538756-013 Order Process
Ship out your order
Specifications of BC-538756-013
Internal Part NumberEIS-BC-538756-013
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BC-538756-013
Related LinksBC-538, BC-538756-013 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BC-538756-013 Details Description
Related parts for BC-538756-013
VARISTOR 735V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 24SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ARRAY 2CH EMI FLTR/ESD MIC 5CSP datasheet.pdf
CONN PLUG 5 WAY BLACK 22-28AWG datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf