NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BC807-25W,135
BC807-25W,135 picture photo
Mfg. Part Number
BC807-25W,135
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS PNP 45V 0.5A SOT323
Datasheet Download
BC807-25W,135.pdf
Availability of BC807-25W,135
QUANTITY
BC807-25W,135 Order Process
Ship out your order
Specifications of BC807-25W,135
Internal Part NumberEIS-BC807-25W,135
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP - I²C Interface
PCN Design/SpecificationSOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013
Copper Wire Revision 07/May/2014
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic700mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce160 @ 100mA, 1V
Power - Max200mW
Frequency - Transition80MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BC807-25W,135
BC807-25W,135 Details Description
Related parts for BC807-25W,135
RES SMD 287 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC DIFF VOLT COMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 650KHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONV DC-DC 3.3V 20A 1/8 BRICK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:4 8DFN datasheet.pdf
101 dB, 192kHz, MULTI-BIT AUDIO A/D CONVERTER IC datasheet.pdf